Logo of West Pomeranian Business School

inżynierGrafika komputerowa

Tuition fee PLN7,260 per year

Im wcześniej się zapiszesz na studia, tym więcej zyskujesz.

Application fee PLN450 one-time
Dormitory fee PLN650 per month

please make sure that the price depends on accomodation availability and living standard.
650 pln is a price in 4-persons room, 800 pln is a price per person in double room, 1100 pln is a price for single room. The accomodation needs to be arranged separately. please inform us if you need us to book an accomodation for you.

More information

zpsb.pl/../informatyka/grafika-komputerowa 

Overview

Przez zmysł wzroku dociera do nas aż 90% informacji. Dzięki grafice komputerowej, która łączy w sobie inżynierskie podejście i aspekty artystyczne, można kreować dowolne sceny i pokazywać to, co do tej pory trudno było sobie wizualizować. Wybierz tę specjalność i naucz się komunikować za pomocą obrazu.
Certyfikat jakości dla kierunku Informatyka


Kierunek Informatyka na studiach I stopnia prowadzonych w Zachodniopomorskiej Szkole Biznesu posiada Certyfikat i Znak Jakości „Studia z Przyszłością”.

Nowoczesne metody kształcenia
Studia na kierunku Informatyka I stopnia zaprojektowaliśmy w taki sposób, by były bogate o nowoczesne i różnorodne metody kształcenia, takie jak praktyczne warsztaty, dyskusje moderowane, treningi. Dodatkowo, realizowany w ramach studiów program wizyt studyjnych i spotkań eksperckich w firmach partnerujących naszej Uczelni został stworzony w taki sposób, by dotyczył całego wachlarzu zagadnień, przydanych studentom specjalności Grafika komputerowa.
Wizyta studentów w drukarni ComGraph
Zwiedzanie zaplecza w multikinie
Zajęcia praktyczne w pracowni komputerowej

Czego się nauczysz?
Realizując studia inżynierskie zdobędziesz wiedzę i umiejętności z zakresu projektowania graficznego oraz komputerowego przetwarzania grafiki. Zapoznasz się z metodologią i użytecznym oprogramowaniem wspomagającym grafików komputerowych w codziennej pracy (np. Photoshop, 3ds Max, AutoCAD). Zgłębisz tajniki podstawowych technik generowania grafiki komputerowej i nauczysz się, jak je praktycznie wykorzystywać (oprogramowanie podstawowych algorytmów wyświetlania grafiki 2D i 3D, generowania oświetlenia itp.). Poznasz zasady i oprogramowanie do generowania złożonych scen i animacji 3D. Nauczysz się również projektować oprogramowanie do rozpoznawania i przetwarzania obrazów. Pokażemy Ci, jak wykorzystywać możliwości współczesnej informatyki i zaprezentujemy sposoby rozwiązywania wybranych problemów informatycznych związane z inżynierią oprogramowania (Inżynieria systemów informatycznych, Technologie internetowe) oraz grafiką komputerową. Na tej podstawie zbudujesz własną ścieżkę rozwoju, wybierając specjalizację zgodną z Twoimi zainteresowaniami, a zdobytą wiedzę i umiejętności natychmiast wykorzystasz w praktyce – pierwsze projekty czekają na Ciebie już w trakcie studiów.

Programme structure

Wybrane przedmioty specjalnościowe realizowane na specjalności Grafika komputerowa:

Metody i algorytmy grafiki komputerowej Rozpoznawanie i przetwarzanie obrazów CAD w grafice inżynierskiej Techniki multimedialne Animacja i wizualizacja komputerowa Obróbka cyfrowa zdjęć

Career opportunities

Po studiach będziesz mógł pracować na przykład jako:

projektant interfejsów graficznych (GUI – Graphics User Interface) projektant systemów internetowych i stron www projektant grafiki w urządzeniach przenośnych (telefony komórkowe, smartfony) projektant grafiki na potrzeby wydawnicze projektant grafiki dla potrzeb wizualizacja i animacja danych, np. dla potrzeb pracowni architektonicznych twórca gier komputerowych i systemów multimedialnych projektant grafik na potrzeby prezentacyjne, biurowe, a także twórca wizualizacji danych liczbowych twórca wizualizacji naukowych i medycznych projektant symulacji i rzeczywistości wirtualnej projektant grafiki na potrzeby przemysłu rozrywkowego, produkcji filmowej i telewizyjnej
Apply now! Fall semester 2020/21
Application period has ended
Studies commence
Oct 5, 2020
Apply now! Academic year 2021/22
Application period has ended
Studies commence
Oct 4, 2021

Application deadlines apply to citizens of: United States

Apply now! Fall semester 2020/21
Application period has ended
Studies commence
Oct 5, 2020
Apply now! Academic year 2021/22
Application period has ended
Studies commence
Oct 4, 2021

Application deadlines apply to citizens of: United States