Skip to content High contrast mode
Logo of West Pomeranian Business School

inżynierGrafika komputerowa

Tuition fee PLN6,780 per year

Im wcześniej się zapiszesz na studia, tym więcej zyskujesz.

Application fee PLN450 one-time
Dormitory fee PLN700 per month

please make sure that the price depends on accomodation availability and living standard

More information

zpsb.pl/../informatyka/grafika-komputerowa 

Overview

Przez zmysł wzroku dociera do nas aż 90% informacji. Dzięki grafice komputerowej, która łączy w sobie inżynierskie podejście i aspekty artystyczne, można kreować dowolne sceny i pokazywać to, co do tej pory trudno było sobie wizualizować. Wybierz tę specjalność i naucz się komunikować za pomocą obrazu.
Certyfikat jakości dla kierunku Informatyka


Kierunek Informatyka na studiach I stopnia prowadzonych w Zachodniopomorskiej Szkole Biznesu posiada Certyfikat i Znak Jakości „Studia z Przyszłością”.

Nowoczesne metody kształcenia
Studia na kierunku Informatyka I stopnia zaprojektowaliśmy w taki sposób, by były bogate o nowoczesne i różnorodne metody kształcenia, takie jak praktyczne warsztaty, dyskusje moderowane, treningi. Dodatkowo, realizowany w ramach studiów program wizyt studyjnych i spotkań eksperckich w firmach partnerujących naszej Uczelni został stworzony w taki sposób, by dotyczył całego wachlarzu zagadnień, przydanych studentom specjalności Grafika komputerowa.
Wizyta studentów w drukarni ComGraph
Zwiedzanie zaplecza w multikinie
Zajęcia praktyczne w pracowni komputerowej

Czego się nauczysz?
Realizując studia inżynierskie zdobędziesz wiedzę i umiejętności z zakresu projektowania graficznego oraz komputerowego przetwarzania grafiki. Zapoznasz się z metodologią i użytecznym oprogramowaniem wspomagającym grafików komputerowych w codziennej pracy (np. Photoshop, 3ds Max, AutoCAD). Zgłębisz tajniki podstawowych technik generowania grafiki komputerowej i nauczysz się, jak je praktycznie wykorzystywać (oprogramowanie podstawowych algorytmów wyświetlania grafiki 2D i 3D, generowania oświetlenia itp.). Poznasz zasady i oprogramowanie do generowania złożonych scen i animacji 3D. Nauczysz się również projektować oprogramowanie do rozpoznawania i przetwarzania obrazów. Pokażemy Ci, jak wykorzystywać możliwości współczesnej informatyki i zaprezentujemy sposoby rozwiązywania wybranych problemów informatycznych związane z inżynierią oprogramowania (Inżynieria systemów informatycznych, Technologie internetowe) oraz grafiką komputerową. Na tej podstawie zbudujesz własną ścieżkę rozwoju, wybierając specjalizację zgodną z Twoimi zainteresowaniami, a zdobytą wiedzę i umiejętności natychmiast wykorzystasz w praktyce – pierwsze projekty czekają na Ciebie już w trakcie studiów.

Programme structure

Wybrane przedmioty specjalnościowe realizowane na specjalności Grafika komputerowa:

Metody i algorytmy grafiki komputerowej Rozpoznawanie i przetwarzanie obrazów CAD w grafice inżynierskiej Techniki multimedialne Animacja i wizualizacja komputerowa Obróbka cyfrowa zdjęć

Career opportunities

Po studiach będziesz mógł pracować na przykład jako:

projektant interfejsów graficznych (GUI – Graphics User Interface) projektant systemów internetowych i stron www projektant grafiki w urządzeniach przenośnych (telefony komórkowe, smartfony) projektant grafiki na potrzeby wydawnicze projektant grafiki dla potrzeb wizualizacja i animacja danych, np. dla potrzeb pracowni architektonicznych twórca gier komputerowych i systemów multimedialnych projektant grafik na potrzeby prezentacyjne, biurowe, a także twórca wizualizacji danych liczbowych twórca wizualizacji naukowych i medycznych projektant symulacji i rzeczywistości wirtualnej projektant grafiki na potrzeby przemysłu rozrywkowego, produkcji filmowej i telewizyjnej
Apply now! Fall semester 2020/21
Application deadline
Aug 15, 2020 23:59:59
Europe/Warsaw time
Studies commence
Oct 5, 2020

Application deadlines apply to citizens of: United States

Apply now! Fall semester 2020/21
Application deadline
Aug 15, 2020 23:59:59
Europe/Warsaw time
Studies commence
Oct 5, 2020

Application deadlines apply to citizens of: United States