Logo of West Pomeranian Business School

inżynierInżynier systemów informatycznych

Tuition fee Polish Zloty 8,160 per year

Im wcześniej się zapiszesz na studia, tym więcej zyskujesz.

Application fee Polish Zloty 450 one-time
Dormitory fee Polish Zloty 800 per month

please make sure that the price depends on accomodation availability and living standard.
800 pln is a price in 4-persons room,The accomodation needs to be arranged separately. please inform us if you need us to book an accomodation for you.
The price may change.

More information

zpsb.pl/..nzynier-systemow-informatycznych 

Overview

Specjaliści z zakresu inżynierii systemów informatycznych wyróżniają się znajomością całego cyklu wytwórczego oprogramowania oraz szerokim spojrzeniem na zagadnienia nowych technologii. Nic więc dziwnego, że są siłą napędową swojej branży. Wybierz studia inżynierskie na specjalności Inżynier systemów informatycznych – jedną z najbardziej wszechstronny specjalności informatycznych – i zdobądź praktyczne umiejętności, które pozwolą Ci projektować, implementować i wdrażać systemy informatyczne, a także dokumentować je zgodnie z obowiązującymi standardami.
Certyfikat jakości dla kierunku Informatyka


Kierunek Informatyka na studiach I stopnia prowadzonych w Zachodniopomorskiej Szkole Biznesu posiada Certyfikat i Znak Jakości „Studia z Przyszłością”.

Nowoczesne metody kształcenia
Program studiów ZPSB na kierunku Informatyka obejmuje nowoczesne i różnorodne metody kształcenia. W ramach zajęć studenci odbywają praktyczne warsztaty, treningi i dyskusje moderowane, uczestniczą w programie wizyt studyjnych i eksperckich w firmach partnerskich ZPSB.
Zajęcia praktyczne w pracowni komputerowej
Budowanie urządzeń wykorzystujących Raspberry PI
wizyta w ZDiTM – Centralny Systemy Zarządzania Komunikacją Miejską w Szczecinie

Czego się nauczysz?
Realizując studia inżynierskie na tej specjalności poznasz języki programowania Java, C++ i PHP oraz nowoczesne metodologie i metodyki wytwarzania oprogramowania (Scrum, Xtreme Programming). Będziesz obsługiwać zintegrowane narzędzia programistyczne (IDE) takie jak: Eclipse, Netbeans czy Microsoft Visual Studio, a także narzędzia wspomagające analizę i proces projektowania (np. Enterprise Architect). Nauczysz się wykorzystywać języki modelowania oprogramowania i usług (np. UML), łączyć różne technologie w ramach jednego projektu z wykorzystaniem usług sieciowych, a także tworzyć nowoczesne aplikacje web z wykorzystaniem standardu HTML5 oraz bibliotek gotowych komponentów. Dowiesz się również, jak wygląda proces wytwarzania oprogramowania od pomysłu przez implementację aż po wdrożenie i sprzedaż. Przekażemy Ci wiedzę o sposobach wytwarzania oprogramowania z komponentów, architekturach wielowarstwowych i zorientowanych na usługi. Rozwiniesz swoje umiejętności pracy zespołowej z wykorzystaniem repozytoriów centralnych i rozproszonych. Pokażemy Ci też, jak zarządzać zespołem składającym się z różnych specjalistów, aby osiągnąć założony cel. Będziesz uczestniczyć w zajęciach prowadzonych z wykorzystaniem nowoczesnych narzędzi informatycznych, których wersje komercyjne stosowane są w firmach na rynku lokalnym i globalnym. To pozwoli na odwzorowanie mechanizmu powstawania systemu informatycznego podczas rzeczywistego procesu jego projektowania.

Programme structure

Wybrane przedmioty specjalnościowe realizowane na specjalności Inżynier systemów informatycznych:

Środowisko oprogramowania komponentowego Zaawansowane bazy danych Projektowanie systemów informatycznych Badania systemu informatycznego Inżynierskie zastosowania symulacji komputerowych Środowisko Raspberry Pi

Career opportunities

Po studiach będziesz mógł pracować na przykład jako:

architekt aplikacji projektant interfejsów użytkownika projektant komponentów aplikacyjnych programista Java i PHP wdrożeniowiec architekt testów konsultant do spraw sprzedaży internetowej, e-usług, B2B, e-administracji
Apply now! Academic year 2022/23
Application period has ended
Studies commence
3 Oct 2022
Apply now! Academic year 2022/23
Application period has ended
Studies commence
3 Oct 2022